• Magnum ST
Karta z systemem w wersji 2.06 i dodatkową pamięcią (Alternate RAM).
Odsługuje pamięci SIMM (FP lub EDO) do 16MB. Wymaga sterownika.Więcej informacji (instrukcja, schemat) można uzyskać na stronie.
Wątek na forum poświęcony tej karcie.Istnieją także wesje dla Atari STE, TT (patrz poniżej) i Falcon.
  • AixTT
Karta TT-RAM do Atari TT030 pozwalająca na zainstalowanie do 64MB pamięci (!!) w postaci dwóch kości SIMM (72-pin).
 

  • Magnum TT
Karta rozszerzająca TT-RAM w komputerah Atari TT do max. 256MB. Taka ilość pamięci w Atari !? Kto by pomyślał. Kupienie pary SIMM-ów po 128MB może być dość trudne, ale z czasem napewno się pojawią. Karta zastąpi opisaną powyżej AixTT.
 

  • GIGATRON ST 2/4
Rozszerzenie pamięci do 4MB (pamięć z płyty ST nie jest widoczna) do Atari ST/Mega. Mniejsza część montowana jest pod Shifter, większa w gniazdo MMU (sam układ nakłada się na płytki rozszerzenia).

Instrukcja montażu:  strona 1 , strona 2


  • ST-RAM (projekt własny)
Rozszerzenie pamięci w ST do 4MB lub o 2MB. Tradycyjnie mniejsza część montowana jest pod/na Shifter, większa na gniazdo MMU. Należy wówczas "wyłączyć" RAM obecny na płycie ST poprzez wylutowanie rezystorów RAS, CASH, CASL oraz odcięcie zasilania przy kościach pamięci (w modelu 520ST wystarczy wymontować dławik L29).Można również użyć rozszerzenia bez konieczności "grzebania" przy płycie (wersja z jedną kością pamięci na większej płytce). Mamy wówczas dodatkowe 2MB (oczywiście dotyczy to modeli ST, z wolnym drugim bankiem pamięci np. 260, 520 czy Mega1). Pamięć z rozszerzenia widziana jest, jako bank1. Po instalacji łączna suma pamięci to bank0+bank1.

  • ST-RAM v.2
Nowa wersja (maj 2017). Kilka zmian ulatwiających montaż oraz instalację na płycie.


  • ST-K5V4.0
Rozszerzenie pamięci o 0,5MB do Atari ST. Mniejsza część montowana jest pod Shifter, większa na MMU. Pamięć z rozszerzenia widziana jest, jako bank1. Po jego zainstalowaniu łączna suma pamięci to bank0+bank1. Czyli pisząc krótko i na temat, nadaje się do 260/520ST.


  • IMEX II
To rozszerzenie występowało w kilku wariantach. Na razie nie udało mi się uruchomić komputera (260ST) w którym jest zainstalowane.
Przetłumaczony fragment instrukcji można znaleźć z dziale tłumaczenia.